21 marca to pierwszy dzień wiosny kalendarzowej🌺🌸🌼🌻🌞, a zarazem Dzień wagarowicza. Tego dnia organizujemy w naszej szkole „Dzień bez plecaka”, czyli uczniowie mają lekcje według planu, ale przychodzą bez książek, zeszytów i w ramach odbywających się lekcji będą m.in. grali w różne gry, układali puzzle, prowadzili lekcje za nauczyciela, rozwiązywali łamigłówki polonistyczne, matematyczne i językowe.
W tym dniu odbędzie się także konkurs na najlepsze indywidualne przebranie oraz najbardziej zgraną, najlepiej przebraną klasę (każda klasa od IV – VIII losowała za kogo się przebiera). Dla najlepiej przebranych osób i całej klasy są przewidziane nagrody.
 
Ale 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki, o którym pisaliśmy we wcześniejszym poście. Dlatego oprócz przebrania w ramach pierwszego dnia wiosny, przychodzimy w poniedziałek w 2 kolorowych, niepasujących do pary skarpetkach na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.