W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole rodzinne warsztaty stolarskie, podczas których uczestnicy, po krótkim instruktażu, wykonali karmniki i budki lęgowe, które zostaną zamontowane w otoczeniu szkoły i pobliskim lesie. Zajęcia te posłużyły rozwojowi umiejętności manualnych i kreatywności. Powstałe budki i karmniki zachęcą rodziny do dbania o ptaki przez cały rok. Warsztaty rozbudziły poczucie odpowiedzialności za lokatorów własnoręcznie wykonanego lokum, a także podniosły świadomość na temat edukacji ekologicznej.

Rodzinne warsztaty stolarskie zostały przeprowadzone w ramach projektu „Budujemy międzypokoleniowe mosty z ANWILEM”, który został w całości sfinansowany przez Fundację ANWIL.

Dziękujemy bardzo uczestnikom warsztatów, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, Pani Asi, Panu Jarkowi, Panu Grzegorzowi, którzy pomogli w wykonaniu budek lęgowych i karmników oraz Paniom Karolinie Troszyńskiej i Paulinie Waćkowskiej, które te zajęcia poprowadziły.