W piątek, 21.01.2022 r. zakończyły się w naszej szkole półkolonie zimowe. Wzięło w nich udział 24 uczniów klas 0 – IV. Nad bezpieczeństwem i realizacją programu czuwały – p. Ewa Krupińska, p. Marta Kacprzak – Czaja oraz p. Aneta Jabłońska i p. Paulina Waćkowska – dyrekcja szkoły. Każdego dnia na dzieci czekały dwa posiłki w formie śniadania i dwudaniowego obiadu. W trakcie trwania półkolonii zostały zorganizowane różne zajęcia na terenie szkoły, jak i poza nią. Pierwszego dnia uczestnicy w swoich grupach zapoznali się z regulaminem i programem półkolonii oraz zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Integrując się, układali puzzle, grali w gry planszowe, wykonywali plakaty i próbowali swoich sił w zajęciach teatralnych. Jedną z atrakcji półkolonii było także wyjście do Centrum Kultury Browar B, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach: „Zrób to sam” i wykonali maski superbohatera. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach malarskich w Galerii Sztuki Współczesnej. W czwartek odbyły się na terenie szkoły warsztaty kulinarne. Dzieci, ubrane w kucharskie czapki, własnoręcznie przygotowane, zrobiły i upiekły babeczki, a następnie je ozdobiły. Każdy mógł przygotować swoją, wyjątkową babeczkę. Kiedy słodkości piekły się w piekarniku, był czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się podczas spożywania posiłków. Wykonane babeczki wyglądały pięknie, a jeszcze lepiej smakowały. Ich zapach roznosił się po całej szkole. W ostatni dzień wypoczynku odbyło się wyjście do kina na film pt. „Sing 2”.

Podczas półkolonii prowadzona była z uczestnikami zimowego wypoczynku edukacja zdrowotna w celu kształtowania pożądanych postaw i zachowań zdrowotnych młodego pokolenia. Opiekunowie grup poruszali tematy dotyczące postaw prozdrowotnych związanych z profilaktyką zakażeń koronawirusem SARS – CoV – 2, zapobiegania zakażeniom i zatruciom pokarmowym, zapobiegania wypadkom i udzielania pierwszej pomocy, właściwych nawyków higienicznych z uwzględnieniem higieny rąk oraz profilaktyki uzależnień. Wspomagały się przy tym materiałami przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Podsumowując treści przekazane przez opiekunów, uczestnicy wykonali plakaty na temat: „Bezpieczne ferie”, z których przygotowana została gazetka.

Na zakończenie półkolonii zimowych uczestnikom wręczone zostały drobne upominki. Półkolonie były ciekawą, a jednocześnie bezpieczną formą spędzenia czasu wolnego przez dzieci. Ich uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas.