Dnia 23 i 24 czerwca odbyły się zajęcia w ramach projektu „Czas na sport…z ANWILEM!” w Programie „Wybieram sport – skreślam nudę – II edycja”, który został w całości sfinansowany przez Fundację „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA”. We środę zarówno klasy O – III, jak i klasy starsze brały udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych w postaci gier zespołowych oraz zawodów z elementami zdrowej rywalizacji, które przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Miło było nam gościć również Rodziców, którzy wspierali i pomagali najmłodszym uczniom naszej szkoły. We czwartek, 24 czerwca zaproszeni goście: Pan Ryszard Szudzikowski oraz Pan Arkadiusz Jastrzębowski wprowadzili uczniów w tajniki gry w tenisa stołowego. Podczas zajęć uczestnicy nabyli wiedzę teoretyczną oraz uczyli się, bądź doskonalili, umiejętności gry w popularnego ping-ponga. Na zakończenie odbył się międzypokoleniowy turniej w tenisa stołowego i w badmintona. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W ramach tego projektu w naszej szkole powstaje także sala terapeutyczno – sensoryczna w celu wsparcia rozwoju fizycznego osób z niepełnosprawnościami ze społeczności lokalnej. Osoby te będą mogły w formie zabawy zdobywać nowe umiejętności poprzez ćwiczenia stymulujące rozwój małej i dużej motoryki. Będą również poddawane wpływowi różnorodnych bodźców dźwiękowych, świetlnych, zapachowych i mechanicznych. Elementy, które będą tworzyły salę wpłyną korzystnie na poznawcze, zmysłowe i fizyczne niepełnosprawności oraz umożliwią odprężenie lub stymulację.

Przypominamy, że w poniedziałek 28.06. o godzinie 15.00 odbędzie się rodzinny rajd pieszy, który będzie zakończony grillem na terenie wokół szkoły. Natomiast 05.07. o godz. 15.00 wyruszy spod szkoły rodzinny rajd rowerowy, który zakończy się ogniskiem nad Jeziorem Łuba. Zapraszamy wszystkich chętnych 🙂 Całość jest finansowana przez Fundację ANWIL.

Ostatnim działaniem w ramach tego projektu będzie maraton zumby, który odbędzie się 9 lipca o godz. 16.00 na boisku szkolnym, na który także serdecznie zapraszamy. Uczestnicy będą mieli zapewnione napoje.