Przed świętami uczniowie klasy 6a z wychowawcą p. A. Dereszewską zainspirowani wiadomościami z Internetu i tradycją (w klasie 4 zbierali dary dla schroniska dla zwierząt, w klasie 5 zostali Mikołajami dla kilkorga dzieci z Domu Małego Dziecka) zainicjowali klasową akcję „Święty do wszystkich uśmiechnięty”. Celem było przygotowanie upominków dla pensjonariuszy DPS-u z ul. Nowomiejskiej.

Na wstępie dzieci przygotowały kartki i koperty, które wychowawca dostarczył do DPS-u. Tam pensjonariusze zapełnili je swymi marzeniami bożonarodzeniowymi.

Mieszkańcy DPS-u odpowiedzieli na akcję. Zebrano z powrotem 36 próśb – marzeń.

Oczekiwania tych starszych, często schorowanych lub w ogóle nie poruszających się osób były w zasięgu klasowej i nie tylko realizacji.

Czytanie listów było dla wszystkich wzruszające, uświadomiło każdemu, że są koło nas osoby marzące o tak zwykłych prostych rzeczach, na które my w codziennym życiu nawet nie zwracamy uwagi.

Przy pomocy rodziców i innych ludzi dobrej woli udało się przygotować wszystkie prezenty, które 21.12.2020 r. zostały dostarczone do DPS-u.

Upominki zostały wręczone w czasie Wigilii. Od p. kierownik Ewy wiemy, że wzruszenie było ogromne. Ta świadomość, że w tak trudnym dla wszystkich pandemicznym czasie są bardzo młodzi ludzie z cudownymi rodzicami i wrażliwi dorośli, którym nie jest obojętny ich los sprawiła, że chociaż ten jeden wyjątkowy dzień był dla nich bardzo przyjemny.

Dla wszystkich, którzy przyczynili się do utworzenia podarunków składam jako wychowawca klasy 6a wielki ukłon. Dołączam do niego olbrzymie słowo DZIĘKUJĘ.

Dziękuję, że klasa 6a to wyjątkowa grupa uczniów i cudownych rodziców. Zawsze chętnych do pomocy, kiedy tylko o to nieśmiało poproszę.

Dziękuję także pozostałym wspomagającym za przyłączenie się do akcji:

– rodzicom: p. Kamińskim, p. Kustra, p. Trojanowskim, p. Piechowskim, p. Kotrych, p. Stippa, p. Malinowskim, p. Szymańskiej,

– proboszczowi tutejszej parafii ks. Sebastianowi i ks. Patrykowi,

– p. Paulinie Waćkowskiej,

– p. Grzegorzowi – konserwatorowi,

– p. Magdalenie Sellami z firmy MB Jabłoński.

Jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ.

Aleksandra Dereszewska wych. 6a