Dzień dobry!

Samorząd Uczniowski zakończył dzisiaj akcję „Świąteczna Paczka”. Dzięki Państwa dobroci, hojności i poczuciu solidarności z osobami pokrzywdzonymi przez los: samotnymi, chorymi, po różnych, trudnych przejściach życiowych mogliśmy odwiedzić i obdarować 8 rodzin. W każdym z tych domów nikt nie oczekiwał pomocy, nikt nie żalił się na swój los, ale każdy z wielkim wzruszeniem i łzami w oczach serdecznie Państwu dziękował i podkreślał, że taka wizyta, podarunek, życzenia i nasza skromna obecność jako przedstawicieli całej szkolnej społeczności jest dla niego bezcennym dowodem ludzkiej pamięci, dobroci i po trudnym roku przywraca chęć do życia i wiarę w ludzi. Dzielenie się, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia niesie ze sobą wielką siłę, ma dla nas wszystkich olbrzymie znaczenie i co również nie jest bez znaczenia uczy nasze dzieci i młodzież wrażliwości na ludzką krzywdę, osamotnienie i zwykłe ludzkie cierpienie. Kiedyś Oni będą pomagać, a my będziemy z nich dumni, a przecież o to tak naprawdę nam chodzi, żeby młode pokolenie było nie tylko wykształcone, ale również dobrze wychowane i wrażliwe.

W imieniu Dyrekcji Szkoły – p. Anety Jabłońskiej i p. Pauliny Waćkowskiej, drugiego opiekuna SU – Pani Andżeliki Uzarczyk i swoim serdecznie Państwu dziękuję za udział w akcji i życzę zdrowych, spokojnych, rodzinnych i pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia, a na Nowy Rok wielkiej nadziei na lepsze jutro, wszelkiej pomyślności i umiejętności przetrwania w tych trudnych czasach.

Opiekun SU,

Dariusz Moraczewski