„Czas na sport…z ANWILEM” i „Młodszy czy starszy bądź w zdrowie bogatszy” to dwa granty napisane przez p. Paulinę Waćkowską we współpracy z p. Agnieszką Gliszczyńską, które zyskały uznanie komisji konkursowej Fundacji „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA”. Celem pierwszego projektu jest upowszechnianie rekreacji, kultury fizycznej i sportu wśród społeczności lokalnej, ochrona i promocja zdrowia, promowanie pozytywnych postaw i zapobieganie negatywnym skutkom niezdrowego stylu życia. W ramach tego grantu zorganizowany zostanie turniej międzypokoleniowy w tenisa stołowego i badmintona, rajd pieszy i rowerowy, zajęcia sportowe i rekreacyjne dla całych rodzin oraz maraton zumby. Wyposażona zostanie również sala terapeutyczno – sensoryczna, w której osoby niepełnosprawne z naszego miasta będą mogły w formie zabawy zdobywać nowe umiejętności poprzez ćwiczenia małej i dużej motoryki.

Grant drugi ma na celu popularyzację wiedzy na temat ochrony i promocji zdrowia, kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez edukację zdrowotną. W ramach tego projektu zorganizowane zostaną m. in. warsztaty plastyczne, warsztaty o zdrowym odżywianiu, zajęcia z pierwszej pomocy również dla osób starszych, warsztaty z dietetykiem dla rodziców, zajęcia sportowe, konkurs plastyczny, wykonana zostanie „Księga Kulinarna Szkoły” oraz powstaną „Zielone Płuca Szkoły”. Uczniowie stworzą także szkolny ogródek warzywno – ziołowy, z którego wyhodowane warzywa, zioła i kiełki będą stanowiły bogaty w witaminy składnik drugiego śniadania.

Łączna kwota, którą udało się pozyskać z trzech grantów to 39 tys. zł ‼️ Przeznaczona zostanie ona na zakup materiałów niezbędnych do realizacji zaplanowanych w projektach działań.

Informacje dotyczące rekrutacji do projektów będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej szkoły na początku nowego roku…ale już dziś zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach.

Dziękujemy bardzo Fundacji „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” za bezinteresowną pomoc, życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych planów.