16 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość: ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 9:00 do  sali gimnastycznej przybyli uczniowie klas pierwszych, którym towarzyszyła Pani Jesień.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny. Odpowiadali na pytania dotyczące znajomości liter i figur geometrycznych. Wykazali się znajomością zasad ekologicznych, zasad zachowania oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Deklamowali wiersze i śpiewali poznane piosenki. Pani Jesień stwierdziła, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Potwierdziła to również p. dyrektor Aneta Jabłońska. Pierwszoklasiści ślubowali, że będą dobrymi uczniami, kolegami, będą się uczyć kochać Ojczyznę oraz swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali birety, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dopełnieniem uroczystości było wspólne sadzenie drzew.
Dzieciom w tym ważnym dniu towarzyszyli: Pani Jesień: Wiktoria Adamska – IV b, prowadzący: Stanisław Kuźma – IV b oraz witający wierszem pierwszoklasistów: Stanisław Kucharski – III b.
Uroczystość przygotowały panie: Katarzyna Zawiślańska, Anna Konieczna i Ewelina Wesołowska.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami. Życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
A. Konieczna