W czwartek 13.02.2020r. w ramach zajęć świetlicowych odbyły się Warsztaty czekoladowe.

Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiło wielką frajdę. Uczestnicy zajęć samodzielnie przygotowali czekoladę, którą później przelewali do form.

Ogrzewano czekoladę, rozpuszczano ją, by następnie uczestnicy mogli zmierzyć się z temperowaniem czekolady. Ozdobienie czekolady jadalnymi dodatkami to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Dzieci przeżyły słodką przygodę, podczas której poznały praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie stworzyły słodkości dla siebie.

Ewa Tobijasz