Poruszeni dramatycznymi doniesieniami na temat pustoszących Australię pożarów, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Pomagamy Australii” pod hasłem: „Daj piątaka na zwierzaka”, którego pomysłodawczynią była p. Alicja Łosowska – Głowacka z Rady Rodziców.
To już kolejna duża akcja w ciągu tego miesiąca w naszej szkole ❤️
Uczniowie mogli poczuć się dzisiaj, jak w prawdziwym kinie, ponieważ został dla wszystkich klas zorganizowany seans filmowy. Można było zakupić popcorn, picie, maskotki, figurki zwierząt czy cegiełkę.
Dzięki hojności, serdeczności i wielkiemu ❤️ Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników naszej szkoły i p.dyrektor Anety Jabłońskiej udało się zebrać kwotę 1807,11 zł.
Dochód przeznaczony zostanie na adopcję koali oraz na fundację ratującą zwierzęta, które zostały dotknięte pożarami w Australii.
Świadomi tego, że to głównie Rodzice są wzorem dla swoich dzieci publikujemy również link, z którego być może i Państwo zechcą skorzystać udzielając wsparcia płonącej Australii.
Jak pomagać bezpiecznie?
Koalę można adoptować z każdego zakątka świata. Wystarczy wejść na stronę:
i kliknąć “Adoptuj koalę”. Do wyboru jest 18 zwierzaków – Trevor, Luna, Xavier, Mary i inne. Każda koala ma swoją historię. Adopcja kosztuje od 40 do 70 dol. rocznie, a więc około 100 – 300 zł. Opłata w całości przeznaczana jest na konkretnego koalę – leki, jedzenie, rehabilitację, sprzęt specjalistyczny i utrzymanie ośrodka.
DZIĘKUJEMY, że możemy zawsze liczyć na Państwa pomoc i wsparcie ❤️