Dnia 29.11.2019r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Tego wieczoru sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, migoczącą światłami salę disco. Zabawa trwała trzy godziny, a poprowadziła p. Ewa Łukaszewska. Wzięło w niej udział bardzo wielu uczniów. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie mogło zabraknąć wróżb i zabaw, takich jak: jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, taniec w parach na gazetach, które składano na coraz mniejsze kawałki, a tancerze musieli się na nich zmieścić czy tradycyjna zabawa andrzejkowa Wyścig butów”, podczas której uczestnicy ściągali but z nogi, a następnie ustawiali je w rzędach do wyjścia z końca korytarza. Właściciele butów, które jako pierwsze przekroczyły próg sali jako pierwsi mają zmienić stan cywilny. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci, jak i najmłodszych uczestników imprezy. W czasie dyskoteki odbyło się również duuużo konkursów, za które dzieci otrzymały dyplomy, m.in. Bucikowa Królowa, Jabłkowy Mistrz, Królowa tańca, Król Limbo, Mistrzyni Twistera, Randkowy Mistrz, Andrzejkowa Szczęściara. Prawdziwym jednak hitem okazała się Fotobudka, w której o dobrą zabawę zadbały p. A. Kozłowska i p. A. Górska. Wraz z przyjaciółmi można było zrobić sobie wesołe zdjęcie z kolorowymi rekwizytami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkową atrakcją było też Koło fortuny z ciekawymi nagrodami. Podczas imprezy uczniowie mogli posilić się w kawiarence, w której dyżur pełniły p. Alicja Łosowska – Głowacka oraz p I. Górska. W całej sali rozchodził się zapach wspaniałych ciast i ciasteczek z wróżbami przygotowanych przez uczniów, ich rodziców i dziadków. Za muzykę i organizację całej dyskoteki odpowiedzialni byli uczniowie z klas 8b, 5c i 8a, którzy z wielką radością wypełnili to zadanie.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas dyskoteki czuwali nauczyciele: p. I. Dąbrowska, p. A. Dereszewska, p. D. Jaskólska, p. A. Warchoł, p. B. Zasada, p. D. Kijuk, p. M. Moraczewska, p. K. Przytuła, p. N. Bednarski, p. A. Uzarczyk, natomiast za sprzęt odpowiadał p. R. Jankowski.

Czas zabawy i tańca minął szybko, ale pozostały wspomnienia i zabawne fotografie… Chciałoby się więcej, ale niestety wieczór dobiegł końca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i paniom z dyżurki, którzy czynnie zaangażowali się w pomoc w przygotowanie i bezpieczne przeprowadzenie balu, a także rodzicom, dziadkom i samym uczniom, dzięki którym przepyszne słodkości pojawiły się w naszej kawiarence.

Andżelika Uzarczyk, Klaudia Przytuła – opiekun Samorządu Uczniowskiego