27 listopada gościliśmy w naszej szkole „Duet Smyczkowy”, który tworzą p. Krzysztof Orzechowski i p. Wojciech Marcinkowski – niewirtualni wirtuozi smyczka . Muzycy na co dzień grają w różnych formacjach, a reprezentowali Łódzkie Biuro Koncertowe WIRTUOZ. Artyści zapoznali nas z grupą instrumentów strunowych – smyczkowych (skrzypce, altówka, wiolonczela). Mieliśmy również okazję wysłuchać utworów z wybranych krajów Unii Europejskiej, m.in. Czech, Hiszpanii, Francji, Irlandii, Polski. W przerwach pomiędzy utworami uczniowie rozpoznawali na planszach flagi państw Unii Europejskiej. W związku z obchodzonym w cały kraju Rokiem Stanisława Moniuszki nie mogło zabraknąć podczas tego występu informacji o polskim kompozytorze oraz jego utworów. Na koniec odbyły się muzyczne zagadki, w których zgadywanie chętnie zaangażowali się uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczniowie wyszli z tej lekcji bogatsi o wiedzę muzyczną, ale przede wszystkim wprowadzeni zostali w radosny nastrój, który zabrali ze sobą na resztę dnia.