W dniach 25-26 listopada gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii, behawiorystę – p. Dagmarę Mieszkis – Święcikowską. Dzieci dowiedziały się podczas tych spotkań wielu ważnych informacji o zwierzętach, m.in. jak je karmić, dotykać, jak się zachowywać w ich obecności, jakie codzienne obowiązki trzeba wykonywać przy zwierzętach. Prowadząca spotkanie wspomniała również o tym, jak wygląda życie zwierząt w Schronisku oraz opowiedziała o pracy wolontariusza.
Ogłoszony również został konkurs plastyczny dla dzieci klas 0-I i II – III na temat: Pokochaj zwierzaka ze Schroniska… Prace te będą przekazane do Schroniska, gdzie zostaną zawieszone w sali edukacyjnej, a najlepsze wybrane przez jury prace zostaną wyróżnione.